Facebook
Instagram
Youtube
LinkedIn
Areál:
OTEVŘENO
BAZÉNY
105/634
WELLNESS
16/68

hledat
Wellness

Wellness

Bazény Lužánky

Otevírací doba

Wellness

Všední dny

provozní doba:

14:00 - 21:30

poslední vstup:

20:45

uzavření areálu:

22:00

 

Víkendy a svátky

provozní doba:

14:00 - 21:30

poslední vstup:

20:45

uzavření areálu:

22:00

WELLNESS BUDE OD 3. 6. DO 31. 7. 2024 MIMO PROVOZ

Základní vstupné

Wellness

Plná cena

350 Kč / 120 minut

S čipovými hodinkami

280 Kč / 120 minut

Wellness

Biosauna

Vůni dřeva si vychutnáte v biosauně (60-70 °C, vlhkost 30-60 %) s kamny finského typu a lávovými kameny. Sauna pro třináct osob je obložena několika druhy dřeva, lavice jsou z africké vrby ABACHI, takže vás ani dlouhé sezení nebude pálit. 

Finská sauna

Finská sauna (75-110 °C, vlhkost 25%) pojme až 33 osob, které se mohou usadit na lavice z africké vrby ABACHI ve tvaru U. Uprostřed sauny jsou umístěna dvoje kamna s originálními finskými saunovými kameny.

Zde probíhají saunové ceremoniály, během nichž zkušení saunoví mistři polévají kameny, aby zvýšili vlhkost vzduchu v sauně, a navodí pohodu pomocí příjemné vůně z aroma olejů. Saunové ceremoniály jsou v ceně vstupného do wellness

Odpočinkové zóny

K odpočinku slouží prostorná vnitřní odpočívárna s relaxačními lehátky, se stolky a židlemi. Soukromí lze zajistit oddělením prostoru pomocí paravánu. V odpočívárně lze konzumovat občerstvení, které si můžete zakoupit na recepci wellnessu.

K odpočinku během saunovacích cyklů slouží i lavice, kterou naleznete v předprostoru biosauny. Pro relaxaci je možné využít i odpočívárnu na terase vedle ochlazovacího bazénu, kde jsou lehátka a v letních dnech i slunečníky.

Ochlazovací procedury

Dominantou wellness jsou tři zážitkové sprchy ve tmavě zlaté mozaice, kde vás čeká teplý mlžný déšť, studená mlha nebo teplé aroma z bočních trysek. Náladu navodí i různé barvy osvětlení.

Ochlazovací proceduru si můžete vybrat z několika možností. To správné ochlazení vám poskytne studna s ledovou tříští, ochlazovací vědro nebo venkovní ochlazovací bazén s hloubkou vody 1,20 m. Na terase jsou dvě venkovní sprchy a relaxační zóna s lehátky. Bazén není bezbariérový, vedou k němu chráněné schůdky.

Parní sauna

Ulevit od stresu a zregenerovat tělo můžete v parní sauně (43 °C, vlhkost 100 %) s kapacitou 10 osob v modré keramické mozaice a s vyhřívanou tvarovanou lavicí. Parní sauna také pomáhá při problémech dýchacích cest a má pozitivní vliv na snížení krevního tlaku.

Pitný režim

Při saunování je velice důležité dodržovat pitný režim, protože naše tělo vypotí několikrát víc vody, než obvykle. Na recepci wellness si můžete vybrat různé nápoje, které se hradí pomocí kreditu na čipových hodinkách i při jednorázovém vstupu. K dispozici je i pítko.

Saunové ceremoniály

Ve finské sauně a v páře také probíhají pod vedením zkušených saunových mistrů saunové ceremoniály. Během nich jsou za pomoci příjemné vůně z esenciálních olejů polévány kameny tak, aby zvýšily vlhkost vzduchu a navodily v sauně pohodu.

Novinkou jsou saunové ceremoniály s mentolovými krystaly a metličkami. Používáme metličky z červeného dubu, které mají protizánětlivý účinek a snižují krevní tlak. Dále metličky z eukalyptu podporující hojení infekcí v oblasti krku a metličky březové, které pomáhají od bolesti svalů a kloubů po fyzické zátěži.

Sezóna saunových ceremoniálů je již ukončena. Začneme opět na podzim 2024.

VIP zóna

Soukromí vám poskytne noblesní VIP zóna pro maximálně čtyři osoby. Zahrnuje vlastní parní saunu (45 °C, vlhkost 100 %) s vyhřívanou lavicí v keramické zlatavé mozaice, kde si můžete vychutnat příjemnou atmosféru díky stropnímu osvětlení s hvězdným nebem. Útulné místnosti vévodí zlatý whirlpool uprostřed s teplotou vody 33-35 °C. Ve vířivce si samozřejmě můžete vychutnat zakoupené osvěžující nápoje nebo šampaňské. Součástí zóny jsou také sprcha a WC a místo pro relaxaci.

Rezervace na tel.:533 033 886. Nebo e-mailwellness-luzanky@starezsport.czZda je ve VIP zóně volno, můžete zjistit v rozpisu.

Jak postupovat ve wellness

1. KROK

Návštěvník vstupuje přes pokladnu ve vestibulu, kde zaplatí vstupné do wellness. V případě, že je na pokladně zakoupen pouze vstup na bazén a je ve wellness volno, lze jít do wellness a pokud pobyt přesáhne přesáhne 3 minuty, doplatek hradí na pokladně. Na pokladně získá návštěvník vratné čipové hodinky, které mu umožní vstup do areálu a které slouží také k otevírání a zavírání šatních skříněk. Majitelé čipových hodinek se nemusí zdržovat u pokladen a mohou projít rovnou přes turniket.

Info: Základní doba pobytu ve wellness je 120 min, doba se započítává až po průchodu turniketem ve wellness, nikoli za dobu strávenou v šatně nebo v bazénech. Parní aroma kabina je již zahrnuta v ceně vstupu na bazén. Veškeré doplatky se v případě platby předem hradí při výstupu z areálu.

2. KROK

Návštěvník prochází společnými šatnami, oddělenými sprchami a teprve poté vchází do bazénové haly, odkud je vstup do placené zóny wellness. 

Do placené zóny wellness se vstupuje přes recepci, kde je k dispozici pro každého návštěvníka zdarma jedno prostěradlo, další prostěradlo anebo ručník se dokupuje. Pokud víte, že půjdete pouze do wellness, můžete si prostěradlo vzít i na pokladně. Na recepci wellness je možné také zakoupit občerstvení, které si můžete vzít s sebou do venkovní nebo vnitřní odpočívárny. Vše se platí čipovými hodinkami. Úhrada se provádí u pokladny při odchodu z areálu.

3. KROK

Průchodem přes turnikety vstupujete do velkého luxusního wellness o rozloze 816 m2, kde si užijete pravý relax.

POZOR! Pobyt v sauně v plavkách je zakázán.

Pravidla saunování

 • Saunování se vyvarujte, pokud jste absolvovali nadměrnou tělesnou nebo duševní námahupo vydatném jídle nebo na lačno. Saunování je pro vás výbornou prevencí proti nachlazení a virózám, nikoliv léčebným prostředkem. Proto saunu nenavštěvujte v době prodělávání virózy a zánětlivých onemocnění a vynechejte v době menstruace a těhotenství.
 • Před samotným saunováním doporučujeme sundat veškeré šperky, které by v průběhu saunování na těle začaly nepříjemně pálit.
 • Důkladně se osprchujte a zejména osušte.
 • Čas strávený v prohřívárně sauny je velmi individuální a odvíjí se od vašeho samotného pocitu. Ideální doba vašeho pobytu by měla být 15–20 minut. Pokud vám ale začne být nepříjemně, pocítíte pálení boltce uší, špičky nosu, lícních kostí, konečků prstů, špatně se vám dýchá, saunu opusťte.
 • Celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou.
 • V prohřívárně sauny nejlépe ležte, popřípadě seďte, s nohama na stejné lavici, na které sedíte, abyste měli celé tělo zhruba ve stejné teplotě, jinak by tato chyba mohla vést k bolestem hlavy.
 • Během procesu můžete provádět automasáž různými masážními prostředky (kartáči, houbami).
 • Dýchejte ústy i nosem.
 • Před vstupem do ochlazovacího bazénku se řádně osprchujte, abyste smyli nečistoty.
 • Do ochlazovacího bazénku vstupujte s rozvahou a pomalu, není vhodné do něj přímo skočit.
 • Během chlazení byste měli zažít několik pocitů. Nejprve vám bude chladno. Při této fázi dochází ve vašem těle k vyplavování usazenin do krevního řečiště. V druhé fázi vám přestane být chladno a začnete se ve vodě cítit příjemně. Ve vodě se příliš nepohybujte. Až vám začne být opět chladno, bazének opusťte.
 • Usaďte se v relaxační místnosti do příjemné relaxační pozice (vleže) a nejméně 20 minut odpočívejte.
 • Neustále doplňujte tekutiny.
 • Celý proces opakujtenejvíce však celkem třikrát.

Čipové hodinky = 20 % sleva na každý vstup

Naše čipové hodinky můžete použít na osmi našich sportovištích a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu! Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

CHCI UŠETŘIT dále